به دنبال مطلب خاصی هستی؟

در لیست محصولات آن رابیابید

امکان خرید با تمامی کارت های بانکی

گروه ها

بخش همکاران

بنرهای تبلیغاتی

تبلیغ متنی

کدهای اختصاصی

نام محصول:مطالعه پایداری گذرا سیستم های چند ماشینه با استفاده از معیار سطوح برابر

مطالعه  پایداری گذرا سیستم های چند ماشینه با استفاده از معیار سطوح برابر
نام محصول : مطالعه پایداری گذرا سیستم های چند ماشینه با استفاده از معیار سطوح برابر
دسته : برق، الکترونیک، مخابرات
بازدید: 165 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 993 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 56

توضیحات کوتاه:
امروزه مفهوم پایداری در سیستم‌های قدرت ابعاد گسترده و وسیعی پیدا نموده است اما بطور مرسوم قابلیت عملكرد همزمان ماشین‌های سنكرون در حین تغییرات مداوم بار و همچنین پس از بروز اغتشاش‌های بزرگ در سیستم قدرت نظیر اتصال كوتاه به این بحث اطلاق می‌شود 7 در واقع این موضوع ارتباط مستقیمی با تغییرات زاویه روتور ماشین‌های سنكرون نسبت به یكدیگر دارد با افزا


قیمت: 4,000 تومان
خرید و دانلود
توضیحات کامل:

امروزه مفهوم پایداری در سیستم‌های قدرت ابعاد گسترده و وسیعی پیدا نموده است. اما بطور مرسوم قابلیت عملكرد همزمان ماشین‌های سنكرون در حین تغییرات مداوم بار و همچنین پس از بروز اغتشاش‌های بزرگ در سیستم قدرت نظیر اتصال كوتاه به این بحث اطلاق می‌شود ]7[. در واقع این موضوع ارتباط مستقیمی با تغییرات زاویه روتور ماشین‌های سنكرون نسبت به یكدیگر دارد.

با افزایش مصرف انرژی الكتریكی در جهان و كمبود سرمایه‌گذاری در سیستم‌های انتقال انرژی و بهره‌برداری بحرانی از خطوط موجود، بحث ناپایداری ولتاژ بعنوان یك مشكل بزرگ‌تر مطرح گردید. پایداری ولتاژ معمولا به وسیله مدل‌های پخش‌بار و به كمك منحنی‌های P-V و Q-V بصورت استاتیكی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد ]6[. اما بطور كلی پایداری چه از نوع پایداری ولتاژ و چه از نوع پایداری زاویه‌ای رتور (گذرا)، یك مساله دینامیكی بوده و بایستی مدل‌های دقیق‌تری از اجزای سیستم قدرت بویژه ماشین‌ها در آن دخیل نمود. با در نظر گرفتن این موضوع بحث پایداری ولتاژ و پایداری گذرا را نمی‌توان كاملا از یكدیگر جدا نمود، هر چند پایداری ولتاژ بیشتر وابسته به پایداری بار و پایداری گذرا مربوط به پایداری ژنراتورهای سنكرون است.

تعاریف پایداری كوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت ]6[ كه معمولا در بحث پایداری سیستم‌های قدرت مطرح می‌گردد را می‌توان با اصلاح یكسری مدل‌ها و صرف‌نظر نمودن از ثابت زمانی‌های كوچك بصورت تعمیمی از مطالعه پایداری گذرا در نظر گرفت.

به واسطه اهمیت مطالعات پایداری گذرا در سیستم‌های قدرت، ماژول پایداری گذرا در كنار ماژول‌های پخش‌بار و آنالیز خطا جزء اصلی‌ترین بخش‌های برنامه‌های تجاری آنالیز شبكه‌‌های قدرت (همچنین واحدهای بزرگ صنعتی) می‌باشد. از آنجا كه رساله حاضر در بستر یكی از این برنامه‌ها توسعه و پیاده‌سازی شده است، در این فصل به مرور مختصری بر معادلات و روابط پایداری گذرا و نحوه شبیه‌سازی زمانی آن در برنامه‌های مرسوم پرداخته می‌شود. در ادامه این فصل برخی روش‌های كارآمدتر كه برای افزایش كارایی و بهبود دقت و سرعت مطالعات پایداری گذرا در سالهای اخیر ارائه گردیده، معرفی می‌گردند.

   2-2- صورت كلی معادلات پایداری گذرا

مطالعات پایداری‌گذرا همان‌گونه که اشاره شد، بررسی قابلیت سنكرون ماندن روتور ژنراتورهای یك شبكه قدرت در هنگام بروز اختلالاتی نظیر خارج شدن بخشی ازتولید یا انتقال، تغییرات ناگهانی یا پیوسته بار و یا خطاهای آنی و در پی آن عملكرد سیستم حفاظتی است. این مطالعه همچنین تغییرات ولتاژ، جریان، قدرت، سرعت و گشتاور ماشین‌های قدرت را همراه با تغییرات ولتاژ و پخش توان شبكه در حین بروز خطا و بلافاصله بعد از آن مشخص می‌كند. برای بدست آوردن قابلیت اطمینان لازم برای بهره‌برداری از انرژی الكتریكی نیاز است كه شبكه طوری طراحی شود كه تحت هر اختلال قابل تصوری پایدار باشد.

مدل دینامیكی یك شبكه بهم‌پیوسته سیستم قدرت شامل كلیه تجهیزات را می‌توان بطور كامل با یك مجموعه معادلات دیفرانسیل و معادلات جبری خطی و غیرخطی بصورت زیر مدل نمود ]6[.

(2-1)

(2-2)

در این معادلات  xبردار متغیرهای حالت سیستم است كه عموما مربوط به ماشین‌ها بوده و دینامیك سیستم را توصیف می‌نمایند. متغیرهای حالت بطور نمونه شامل زاویه رتور، انحراف سرعت، توان مكانیكی و ... می‌گردد. V نیز نمایش بردار متغیرهای شبكه را بر عهده دارد. در واقع در روابط فوق رابطه (2-1) دینامیك‌های ماشین و رابطه (2-2) رفتار استاتیكی شبكه را بیان می‌كند.

بررسی و تحلیل پایداری‌گذرا با تركیب حل معادلات جبری شبكه و حل عددی معادلات دیفرانسیل انجام می‌پذیرد.

دستگاه مرجع

برای ماشین‌های سنكرون، بهترین سیستم مرجع سیستم مرجع متصل به رتور می‌باشد. زیرا سبب می‌گردد ضرایب معادلات ماشین سنكرون از حالت وابسته به زمان خارج شده و ثابت باشند. محور اصلی در این سیستم محور قطب‌های روتور یا محور مستقیم یا طولی (محور d) و محور دیگر كه بین قطب‌ها قرار می‌گیرد محور عرضی (محور q) نامیده می‌شود.

در شرایط دینامیكی، هر ماشین سنكرون بطور مستقل در حال چرخش است بنابراین انجام تبدیلات بین دستگاه مرجع ماشین‌های مختلف از طریق شبكه كه ارتباط بین ماشین‌ها را فراهم می‌سازد، دشوار است. برای حل این مشكل معمولا سیستم مرجع مستقلی برای شبكه در نظر گرفته می‌شود و تبدیلات بین سیستم مرجع ماشین‌ها و این سیستم صورت می‌گیرد. بهترین انتخاب برای سیستم مرجع شبكه سیستم مرجع با سرعت سنكرون می‌باشد.


تضمین خرید


قیمت: 4,000 تومان
خرید و دانلود


برچسب ها : مطالعه پایداری گذرا سیستم های چند ماشینه با استفاده از معیار سطوح برابر , پایداری گذرا سیستم های چند ماشینه

تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.

ارسال نظر


ارسال نظر

ورود / عضویت در سایت

تماس با صاحب آگهی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آگهی ، با صاحب آگهی در ارتباط باشید